Valgykime vietinį maistą – Terra Madre Diena 2010

Andriaus Janušausko nuotrauka

Visame pasaulyje gruodžio 10 d. švenčiama vietinio ir atsakingo maisto diena – Terra Madre (žemės motinos) diena. Tai viena didžiausių maisto bendruomenių švenčiamų švenčių visame pasaulyje: organizuojama daugiau nei 1000 renginių, daugiau nei 100 valstybių tam, kad būtų skatinamas maisto produktų pirkimas iš smulkių ūkininkų ir gamintojų, toks maistas būtų saugomas, kad vis daugiau žmonių džiaugtųsi geru vietiniu maistu.
Terra Madre renginiai vyksta ūkiuose, namuose, restoranuose, mokyklose ir bendruomenėse, miestuose ir kaimuose akcentuojant savo unikalią vietovę ir maisto kultūrą – vakarienė Durban paplūdimyje Pietų Afrikoje, maisto šventė Tailando Karen gentyje, žinios apie vietinį maistą Vankuverio mieste  skleidimas, beduinų šventė Egipte – visa tai ir daugiau yra Terra Madre šventės dalis.

Šių metų pagrindinis Terra Madre dienos dėmesys skiriamas 1000 sodų Afrikoje, naujam Slow Food projektui, skatinančiam sodų kūrimą mokyklose ir bendruomenėse visame Afrikos žemyne.

Pirmą kartą Terra Madre diena švenčiama ir Lietuvoje: Slow Food Vilnius organizuoja Terra Madre dieną avių augintojo Audriaus Jokubausko ūkyje Dargužių kaime gruodžio 11 d.

Daugiau informacijos

Slow Food – ne pelno siekianti tarptautinė, eko-gastronominė narių remiama organizacija, propaguojanti maistą, kuris yra skanus – šviežias ir skanus sezoninis maistas, susijęs su vietine kultūra, švarus – pagamintas nekenkiant aplinkai ir žmogaus sveikatai, ir teisingas – suteikiantis galimybę gauti teisingą atlygį smulkiajam ūkininkui ir galimybę mokėti teisingą kainą pirkėjui. Oficialiai Slow Food organizacija buvo įsteigta 1989 m. gruodžio 10 d., iki šios dienos išaugo iki 100000 narių, 160 valstybių. Terra Madre tinką įkūrė Slow Food 2004 m., kuris šiuo metu jungia 2000 maisto bendruomenių, virėjus, mokytojus ir jaunimą. Lietuvoje Slow Food Vilnius konviviumas įsteigtas 2010 metais.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s