APIE LAPINIUS LAUKINIUS AUGALUS

Data: balandžio 28 d., ketvirtadienis, 17.30 val.

Vieta: VU Botanikos sodas Vingio parke, Čiurlionio g. 110, ir restoranas JALTA, Vykinto g. 17 a, Žvėrynas

Organizuoja: Vitalija Pilipauskaitė ir Julija Smiškal

Štai ir atėjo išsiilgtas pavasaris – grįžo šviesa ir šiluma, grįžta paukščiai, net gera nuotaika sugrįžo, tik mūsų jėgos kažkodėl dar negrįžta: po žiemos dažnas jaučiasi pavargęs ir laukia nesulaukia, kol galės kūnui sveikatą grąžinti salotomis, ridikais ir kitomis ankstyvomis daržovėmis. Tačiau jų – dar tik pirmieji daigai.Vis dėlto pavasaris mums dosnus – atidžiau pasižvalgę po laukus ir miškelius, daržo pašalius ir paupius, pamatysime, kad jau dabar čia lapelius skleidžia ir mums ant stalo siūlosi nesėjami ir neravėjami, nepelnytai pamiršti, tačiau dėl to ne mažiau vertingi ir maistingi augalėliai: dilgėlės ir garšvos, beržai ir rūgštynės ir dar daug kitų, apie kuriuos šiuolaikinis žmogus mažai ką išmano.

Todėl šįkart kviečiame į netradicinį susitikimą – kartu su Kauno marių regioninio parko direkcijos vyriausiuoju biologu, besidominčiu lapiniais laukiniais augalais, Giedriumi Vaivilavičiumi keliausime po VU Botanikos sodą ir Vingio parką, sužinosime, kokių valgomųjų augalų pavasarį galima rasti miškuose, laukuose ir netgi miestuose, ką iš jų galima pagaminti ir kaip, taip pat tuos augalus rinksime. Na o 20 val. grįžę į restoraną „Jalta“, ragausime čia pat iš jų virtą sriubą ar sumaišytas salotas. Trijų valandų trukmės kelionės pradžia – 17.30 val. Susitinkame prie įėjimo VU Botanikos sodą Vingio parke, esantį netoli kavinės „Lakštingala“. Iš parko grįšime į restoraną „Jaltą“, kur apie 20-21.30 val. kelionę baigsime ragaudami ir aptardami, ką sužinojome.

Renginio kaina – 20 Lt. Dalyvaujant šeimai, taikoma nuolaida priklausomai nuo narių skaičiaus ir amžiaus;) Būtina išankstinė registracija tel. 868830494 arba el. p. vitapilip@gmail.com.

Už pagalbą rengiant renginį dėkojame VšĮ „Paveldosaugos mokymo centrui“ (www.paveldosauga.lt), Kauno marių regioninio parko direkcijai ir VU Botanikos sodo vyr. botaninių kolekcijų kuratoriui Egidijui Kerbeliui

Daugiau apie „Slow Food Vilnius“ www.slowfoodvilnius.lt

Įrašo “APIE LAPINIUS LAUKINIUS AUGALUS” komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s